Wrocław – Eldorado dla oszustów w garniturach

Odkąd nasz kraj stał się kolonią ponadnarodowych korporacji, coraz bardziej upodabnia się XIX-wiecznych Chin, gdzie w wielkich miastach istniały specjalne strefy wydzielone i zarządzane przez obce mocarstwa i ich przedstawicieli handlowych. Podobny los, jak właśnie widzimy, spotkał Wrocław.

Po odpowiednim „zmiękczeniu”, wrocławscy radni wyrazili zgodę na rozszerzenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej o centrum miasta. Łakomym kąskiem dla koncernów okazał się zwłaszcza teren z nowo wybudowanym przez szwedzką firmę Skanska biurowcem przy skrzyżowaniu ulicy Oławskiej i Piotra Skargi. Jak zawsze pierwsi w wysługiwaniu się banksterom okazali się radni PO i kliki Dutkiewicza.
Największym beneficjentem uchwały zwalniającej przyszłych najemców biurowca od płacenia jakichkolwiek podatków państwu polskiemu jest największy bank szwajcarski – gigantyczny UBS AG, który specjalizuje się głównie w bankowości wirtualnej, pomocy bogaczom w ucieczce przed opodatkowaniem i wyprowadzaniem ogromnych pieniędzy poza krajowy obieg finansowy.
Po uważnym prześledzeniu „dokonań” banku UBS AG można przekonać się, że ta instytucja jest wręcz wyspecjalizowana w przestępstwach na ogromną skalę – plasuje się w czołówce gdy idzie o łamanie i omijanie prawa państw, które go goszczą. W rezultacie siedzą mu na karku organy nadzoru Niemiec, Francji, USA, Hongkongu i Wielkiej Brytanii.
Szczególnie rzuca się w oczy fakt, że UBS nie posiada w Polsce zezwolenia na świadczenie usług bankowych, więc otwiera we Wrocławiu jedynie punkt obsługi klienta. Poza tym nieprzypadkowo bank chce osiąść w stolicy Dolnego Śląska akurat w roku 2017 – wtedy kończy mu się zezwolenie strefowe dla działalności biurowej pod Krakowem.
Jak poinformował portal wDolnymSlasku.pl, pomysłu na sesji Rady Miejskiej najgłośniej bronić miał Tomasz Hanczarek, który jest znanym wrocławskim przedsiębiorcą, a zarazem prezesem notowanej na giełdzie spółki Work Service, która zajmuje się „dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zasobów ludzkich” i „specjalizuje się w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym”.
Na podstawie:

About Author

Skontaktuj się ze mną: