Marsz Zamkniętych Fabryk

Przez ostatnie dwadzieścia sześć lata społeczność Łódzka została ograbiona z dokonań naszych przodków. Kolejne prywatyzacje i zamykanie fabryk budowanych przez mieszkańców zmusiły nas do pracy ponad siły dla kapitału zagranicznego, a własność Łodzian została wyprzedana za grosze. Otwarcie gardząc wysiłkiem pokoleń.

Trzecia rzeczpospolita zmotywowała nas do działania i walki z oszustwem na obywatelach. Zwykli pracownicy zostali zbagatelizowani na korzyść pracodawców a prawdziwi bohaterowie- budowniczowie naszych miast i fabryk, nasi przodkowie, zaginęli w narracji władz. Patriotyzmem stała się walka polityczna, gdzie bezrobocie i ruiny fabryk to jedynie skutki uboczne. Staliśmy się trybem w maszynce o jak największe zyski, gdzie nasze zdrowie i życie prywatne jest czynnikiem szkodliwym dla zwiększania kapitału. W tym wyścigu cierpi zwykły obywatel, któremu zamiast spokoju jest oferowany kredyt oraz stres. Dlatego postanowiliśmy przeciwstawić się i wezwać do zapewnienia obywatelom podstawowego prawa takiego jak stabilne dobrze płatne miejsce pracy.

Czas przywrócić pamięć o pracownikach i zadbać o interesy społeczeństwa. Zostawiono nam puste place, postawmy tam pomniki bohaterów pracy, fabryki!

W dniu 24 października o godzinie 13. organizujemy marsz “Zamkniętych fabryk” na którym razem przeciwstawimy się niszczeniu pamięci i dokonań rodaków. Przejdziemy przez Łódź z ulicy Jana Kilińskiego 187 pod urząd miasta i hucznie przeciwstawimy się niszczeniu wspólnego dobra.

Prawdziwy bohater buduje i dba o przyszłość.

Upamiętnimy pracowników, bohaterów Polski!

About Author

Skontaktuj się ze mną: