W Obronie Polaków

Demonstracja na której żądaliśmy podjęcia przez rząd brytyjski zdecydowanych działań mających na celu wykrycie i ukaranie sprawców morderstw Polaków w Wielkiej Brytanii. Na ręce przedstawiciela ambasady W. Brytanii złożyliśmy następującą petycję :

Jego Ekscelencja
Jonathan Knott
Ambasador Wielkiej Brytanii w RP

PROTEST

My, aktywiści ZMIANY, wspierani przez inne organizacje, wspólnie będący głęboko zatroskani losem Polaków na terenie Wielkiej Brytanii, stanowczo protestujemy przeciwko ostatnim praktykom, które dotykają naszych rodaków pracujących na emigracji.

W ostatnich tygodniach, na terenie Zjednoczonego Królestwa, coraz częściej mają miejsce ataki na Polaków, w efekcie czego pojawiły się już nawet ofiary śmiertelne. W związku z tym apelujemy do Pana Ambasadora o niezwłoczne przedstawienie wyników śledztwa ws. tych zajść oraz żądamy wzmożonej działalności służb Jej Królewskiej Mości w celu jak najszybszego wykrycia i ukarania sprawców, co może powstrzymać falę przestępstw.

Stanowczo zaznaczamy, że nie odczuwamy jako Polacy, by obecność naszych braci i sióstr w Wielkiej Brytanii była ukłonem Waszych władz w naszą stronę. To brytyjski kapitał jest jednym z odpowiedzialnych za dewastację polskiej gospodarki po 1989 roku i ten sam podmiot dziś zarabia na polskich pracownikach.

Mając jak najlepsze intencje co do stosunków polsko-brytyjskich wierzymy, że Rząd Jej Królewskiej Mości uczyni wszystko, by do podobnych sytuacji już nie dochodziło. Naród polski, który przelewał krew za wolność Wielkiej Brytanii, m.in. w osławionym Dywizjonie 303, jak najbardziej zasługuje na godne i bezpieczne życie w Waszym kraju.

Z wyrazami szacunku,

/-/ Zarząd Krajowy ZMIANY

About Author

Skontaktuj się ze mną: