WS. BOJKOTU REŻIMOWYCH MEDIÓW

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KRAJOWEGO ZMIANY WS. BOJKOTU REŻIMOWYCH MEDIÓW

Zarząd Krajowy ZMIANY wzywa wszystkich aktywistów i sympatyków do bojkotu reżimowych środków masowej manipulacji, aż do odwołania. Wezwanie motywujemy obrzydliwymi metodami propagandy stosowanej przez rządowe media, bez zachowania elementarnych zasad dziennikarskiej rzetelności.

W dniu 11 marca 2017 roku, w programie publicystycznym „Południk Wildsteina”, TVP wyemitowała propagandowy materiał o przebywającym w areszcie Mateuszu Piskorskim oraz naszej organizacji, szczycąc się szykanami bezpieki wobec ZMIANY. Do debaty, mimo iż dotyczyła ona nas, nie zaproszono żadnego naszego przedstawiciela, co zresztą zdarzyło się nie po raz pierwszy. Za każdym razem, gdy ośrodki rządowej dezinformacji realizują materiał na temat ZMIANY – nie pozwalają wypowiedzieć nam się na żywo, a w najlepszym razie wycinają jedynie z kontekstu wypowiedzi pasujące im do tezy.

Zarząd Krajowy ZMIANY stwierdza, że tzw. telewizja publiczna od dawna jest głównie ośrodkiem rządowej propagandy i z symptomami tego typu wypaczeń jej misji, spotykaliśmy się od lat, jeszcze za rządów PO-PSL. Jednakże w chwili obecnej w TVP nawet nie próbuje się zachować pozorów dziennikarskiego fachu, a wszystko to dzieje się przecież za publiczne pieniądze. ZMIANA od samego początku stała się przedmiotem agresywnych ataków ze strony mediów różnej orientacji ideowo-politycznej, co postrzegamy jako element wojny informacyjnej, dlatego zmuszeni jesteśmy podjąć możliwe kroki do zwalczania tego typu zjawisk.

Bojkot polegać będzie na:

– nieudzielaniu jakichkolwiek wypowiedzi i komentarzy oraz ignorowaniu wszelkich informacji, których źródłem są:

Stacje telewizyjne: Telewizja Polska, Telewizja Republika

Radia: Polskie Radio (wszystkie programy)

Portale internetowe: niezalezna.pl, wpolityce.pl

Czasopisma: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, WSieci, Do Rzeczy

– monitoringu wszystkich przykładów manipulacji w wyżej wymienionych mediach

– przeprowadzaniu cyklicznych akcji informacyjnych nt. medialnych przekłamań

Akcję rozpoczynamy z chwilą podjęcia uchwały.

/-/ Zarząd Krajowy ZMIANY

About Author

Skontaktuj się ze mną: