Oświadczenie ws. przedłużenia aresztu dla MATEUSZA PISKORSKIEGO o kolejne trzy miesiące.

Zarząd Krajowy ZMIANY stanowczo protestuje przeciwko bezpodstawnemu przetrzymywaniu w areszcie Przewodniczacego ZMIANY, Mateusza Piskorskiego oraz zapowiada walkę o jego uwolnienie wszelkimi dostępnymi środkami. (więcej…)

Czytaj dalej

Piskorski oskarża!

8 czerwca, w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, rozpatrywano kolejne zażalenie Mateusza Piskorskiego na postanowienie sądu o przedłużeniu jego tymczasowego aresztowania. Ta rozprawa była jednak inna niż wszystkie poprzednie. Zażalenie rozpoznawał Sąd Apelacyjny w składzie aż 3 sędziów. Pierwszy raz sąd „łaskawie” zgodził się też, by sam Piskorski mógł wziąć udział w rozprawie, na której dotychczas, niczym w Średniowieczu, decyzje o jego uwięzieniu zapadały bez jego obecności. Piskorskiego przywieziono do budynku sądu już o godzinie dziesiątej, mimo że posiedzenie sądu zostało wyznaczone dopier

Czytaj dalej

Film dokumentalny o Piskorskim

W niedzielę, 28 maja w klubokawiarni "Państwo-Miasto" w Warszawie, miała miejsce premiera filmu dokumentalnego "Więzień Polityczny PiS" o Mateuszu Piskorskim. Film ten prezentujemy też na naszej stronie: [youtube width="600" height="350"]https://www.youtube.com/watch?v=0ssocp5kvps[/youtube]

Czytaj dalej

Piskorski będzie więziony przez kolejne miesiące

11 maja odbyła się kolejna rozprawa o przedłużenie tymczasowego aresztowania Mateusza Piskorskiego. I tym razem sąd, na żądanie prokuratury się zgodził. Piskorski pozostanie w areszcie co najmniej do sierpnia. (więcej…)

STANOWISKO ZARZĄDU KRAJOWEGO ZMIANY WS. NIEUDANEGO ZAMACHU STANU NA BIAŁORUSI

Zarząd Krajowy ZMIANY wyraża pełną solidarność z władzami Białorusi w obliczu próby destabilizacji państwa i zorganizowania przewrotu przeciwko legalnie funkcjonującej władzy. (więcej…)

Czytaj dalej